نقشه روسیه

0

بررسی و آشنایی با نقشه روسیه می تواند سهم بزرگی را در آشنایی با ایالت های مختلف این کشور برای گردشگران داشته باشد. همچنین گردشگران می توانند با توجه به کشور و استان مورد نظر خود یکی از ایالت های پهناور این کشور را انتخاب کنند.

معرفی و آشنایی با نقشه روسیه

کشور روسیه یکی از بزرگترین و پهناورترین کشورهای جهان می باشد که با داشتن حدود 114.000.000 نفر جمعیت توانسته است رتبه نهم را در جهان از آن خود نماید. کشور پهناور بی شک از نقشه جغرافیایی بسیار پهناور و بی نظیری نیز برخوردار خواهد بود به طوری که شما می توانید نقشه روسیه را که از چندین ایالت فدرالی مختلف تشکیل شده است را مورد مشاهده قرار دهید. گردشگرانی که قصد سفر و بازدید از این کشور بزرگ را دارند بایستی بتوانند با تمام شهرها و ایالت های آن آشنایی کامل داشته باشند. برای مثال یک گردشگر بایستی بداند که شهر مسکو یا پترزبورگ در کدام ایالت این کشور واقع شده است و این ایالت از لحاظ جغرافیایی در کدام قسمت از نقشه روسیه واقع شده است.

معرفی و آشنایی با نقشه روسیه

ایالت های روسیه

کشور روسیه از ایالت های بسیار متعددی تشکیل شده است که از مهمترین آنها می توان به ایالت مرکزی روسیه اشاره کرد که شهر مسکو به عنوان پایتخت این ایالت شناخته شده و وسعت آن نیز در حدود 652.800 کیلومتر مربع می باشد. این ایالت از پرجمعیت ترین ایالت های کشور روسیه است و توانسته 18 استان از جمله استان کورسک، تور، اریول، مسکو، کالوگا، ولادیمیر و بریانسک را در خود جای دهد.

ناحیه فدرالی اورال نیز از میان اروپای شرقی و سیبری غربی واقع شده است که از مرفه ترین ایالت های این کشور بوده و سهم زیادی را در اقتصاد این کشور ایفا می کند. توجه داشته باشید که مساحت این ایالت در حدود 1.000.818 کیلومتر مربع بوده و 80 درصد از کل این مساحت را شهرها تشکیل داده است. مهمترین ذخایر نفتی و گازی این کشور را نیز می توان در این ایالت مشاهده کرد از مهمترین استان می توان به استان تیومن، کورگان و چلیابینسک اشاره داشت.

ایالت فدرالی شمال غربی که بخش شمال و شمال غربی این کشور را احاطه کرده است از بی نظیرترین شرایط آب و هوایی برخوردار بوده و شما می توانید بزرگترین رودخانه ها و بنادر تجاری را در این ایالت مشاهده کنید. این ایالت حدود 13.000.000 نفر جمعیت داشته و از استان هایی مانند پترزبورگ، جمهوری کومی، لنینگراد، پسکوف و ولوگدا تشکیل شده است.

معرفی و آشنایی با نقشه روسیه

سایر ایالت های فدرالی روسیه

ایالت فدرالی جنوبی نیز در جنوب اروپا و در نزدیکی رودخانه ولگا واقع شده است که دارای بهترین و دیدنی ترین مراکز و مقاصد گردشگری می باشد. از مهمترین استان های این ایالت می توان به مواردی از جمله استان آستراخان، استان روستوف، استان آجیا و وولگوگراد اشاره کرد.

ایالت فدرالی ولگا نیز همانطور که بر روی نقشه مشاهده می کنید در جنوب شرقی این نقشه واقع شده است و مرکز آن نیز شهر نیژنی نووگورود می باشد. ایالت ولگا تفاوت های بسیار زیادی را با سایر بخش های روسیه از لحاظ فرهنگ و اقوام دارد. از مهمترین استان های آن می توان به استان کرای پرم، پنزا، سامارا و تاتارستان اشاره کرد. ایالت فدرالی دور شرقی نیز از دیگر پهناورترین ایالت بر روی نقشه روسیه می باشد که آن را بزرگترین ایالت دانسته و از مهمترین استان های آن می توان به استان آمور، ساخا، بوریات و ماگادان اشاره کرد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.