کشور روسیه

0

کشور روسیه یکی از پهناور ترین کشور های جهان است که تنوع آب و هوایی فوق العاده ای دارد. کشور روسیه هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و مهم ترین عامل آن برخورداری از جاذبه های گردشگری متنوع است. پایتخت روسیه مسکو است و دارای جمعیت دوازده میلیون نفر می باشد.

پایتخت روسیه

پایتخت کشور روسیه مسکو است. مسکو در نیمه اروپایی و در غرب روسیه قرار دارد. جمعیت مسکو به دوازده میلیون و هفتصد هزار نفر می رسد. در مسکو انواع جاذبه های هنری، فرهنگی و مذهبی و طبیعی وجود دارد. جالب است بدانید در شهر مسکو چهار فرودگاه و 9 راه آهن وجود دارد.

چرا کشور روسیه

روسیه یکی از پهناور ترین کشور های جهان است که با چهارده کشور مرز خاکی دارد‌. زبان این کشور روسی است. روسیه در سال دو هزار و هفده توانست با تولید ناخالص به درآمدی حدود یک تریلیون دلار دست یابد. واحد پول روسیه روبل است. قدمت کشور روسیه به هشتصد و بیست سال قبل از میلاد می رسد.

کشور روسیه به لحاظ جاذبه های گردشگری بسیار غنی است. روسیه دارای جاذبه های طبیعی و فرهنگی و هنری تاریخی چون موزه ها، آبشار ها و کوه های طبیعی و قلعه ها، تپه ها، غارها، کلیساها و غیره است.

روسیه به لحاظ طبع غذایی کشوری عالی است. اغلب غذاهایی که در روسیه طبخ می شوند شامل سیب زمینی و گوشت هستند. یکی از مرسوم ترین نوشیدنی های کشور روسیه قهوه است. روسیه غذاهای سنتی و ملی فوق العاده ای دارد‌.

آب و هوای روسیه اغلب سرد است که با رژیم غذایی خاص می توان با آن سازگاری پیدا کرد در ماه های نوامبر تا آوریل مسکو پایتخت روسیه بسیار سرد است و میانگین دما به منفی ده درجه می رسد در حالی که در سنت پترزبورگ میانگین دما به منفی سی و شش درجه می رسد. لذا مناسب ترین فصل برای سفر به روسیه تابستان است. چرا که در این فصل آب و هوا متعادل می شود و می توان از نقاط مختلف روسیه بازدید نمود و تفریحات تابستانی چون قایق سواری، شنا و ماهیگیری انجام داد.

این کشور جزء کشور هایی است که اهمیت زیادی به فرهنگ و هنر می دهد و توانسته است نویسندگان فوق العاده ای چون تولستوی را در خود پرورش بدهد. مردم روسیه به هنرهای نویسندگی، موسیقی، نقاشی، تئاتر و صنایع دستی و غیره اهمیت ویژه می دهند.

روسیه عضو شورای سازمان ملل است و حق وتو نیز دارد. روسیه یکی از قدرتمند ترین و ثروتمند ترین کشور های جهان است.

به لحاظ منابع طبیعی روسیه دارای بالاترین معادن نفتی، ذغال سنگ، چوب، گاز و طلا را دارد که ارزش آن به هفتاد و پنج تریلیون دلار می رسد. روسیه دارای بیشترین منابع جنگل و فضای سبز است.

دین روسیه

در قانون اساسی روسیه به ادیانی چون اسلام و مسیحیت و یهودیت و بودایی توجه شده است. دین ۵۰ درصد مردم مسیحیت است که حدود چهل و شش در صد آن را مسیحیان کاتولیک تکشیل داده اند. حدود ۴۰ درصد از جمعیت آن مسلمانان سنی و شیعه هستند و در مناطق قفقاز شمالی و چچن و تاتارستان و اوستیای شمالی و غرب سیبری و ولگا ساکن هستند. حدود ۶ درصد آیین بودایی که در غرب روسیه ساکن هستند و ۴ درصد هم یهودیت تشکیل می دهند که در شرق روسیه ساکن اند.

در روسیه زبان رسمی روسی است اما جز این بیست و هفت زبان دیگر هم در روسیه به رسمیت شناخته شده اند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.