ویزای تحصیلی روسیه

0

امروزه تحصیل در مراکز در دانشگاه های عالی و مراکز علمی با سطح و اعتبار بالا خواهان زیادی دارد که علاوه بر تحصیل امکان مهاجرت دائمی فرد را نیز فراهم می کند. انتخاب تحصیل در روسیه می تواند بهترین گزینه ای باشد که پیش روی شما است. کشور روسیه از لحاظ اقتصادی و علمی در حال پیشرفت بوده و خواهان جذب دانشجوهای بین المللی می باشد. آیا از شرایط تحصیل در روسیه اطلاع دارید؟

چرا ویزای تحصیلی روسیه

روسیه بزرگترین کشور جهان است. روسیه سرشار از کاخ ها، فلات های پهناور، کوه های سر به فلک کشیده است که توجه افراد زیادی را چه عنوان توریست و چه به عنوان محصل و دانشجو به خود جلب می کند. این کشور از لحاظ علمی، فرهنگی و ادبیات غنی بوده و نویسندگان، شیمیدانان و فیزیکدانان زیادی در دامان این کشور وسیع شکوفا شده اند. امروزه روسیه در پی آن است تا نظام آموزش عالی خود را در سطح بین المللی پیش ببرد و بر توسعه آکادمی های آموزش عالی بیفزاید و در این راستا به شدت از متقاضیان بین المللی جهت تحصیل در روسیه حمایت می کند.

جالب است بدانید مراکز علمی و دانشگاه ها در روسیه شرایط تحصیل و اقامت در روسیه را تسهیل کرده اند و به دانشجویان بین المللی جهت سازگاری با شرایط کشور روسیه کمک می کنند. تحصیل در این کشور  نسبت به تحصیل در کشورهای هم تراز از لحاظ جذب دانشجو از جمله انگلستان یا آمریکا بسیار مقرون به صرفه ‌و اقتصادی است. علاوه بر این، دانشجویان بین‌ المللی می ‌توانند با دریافت بورسیه دولتی با هزینه خیلی کمتر و یا حتی به ‌صورت رایگان تحصیل کنند.

تحصیل در روسیه

ویزای تحصیلی روسیه

به محض اینکه امکان تحصیل در یکی از دانشگاه های روسیه برای دانشجو فراهم شود، اداره بین الملل همان دانشگاه، برای دانشجو ویزای دانشجویی روسیه درخواست می کند. روند آماده سازی ویزای تحصیلی روسیه بین 3 تا 5 هفته طول می کشد و مبلغی حدود 40 دلار برای دانشجو هزینه خواهد داشت. ویزای تحصیلی موقتی بوده و اقامت شخص دانشجو را برای 3 ماه پوشش می دهد. پس اگر دانشجویی قصد داشته باشد بیش از 3 ماه در روسیه برای تحصیل بماند باید 7 روز کاری قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی جهت تمدید آن اقدامات لازم را انجام دهد.

برای اقامت طولانی تر از دانشجو درخواست خواهد شد تا نتایج معاینات پزشکی و آزمایش اچ آی وی (ایدز) را به مرکز تمدید ویزا ارائه دهد. تحصیل در روسیه حتی می تواند یکی از راه هایی باشد تا فرد بتواند به طور دائمی به روسیه مهاجرت کند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و به روز در مورد تحصیل در روسیه از جمله مدرک تحصیلی مورد نیاز، هزینه های اولیه، دوره های تحصیل و دانشگاه های معتبر بهتر است با مشاوران موسسات حقوقی که در زمینه آماده سازی ویزای تحصیلی فعالیت دارند مشورت کنید.

تحصیل در روسیه

شهریه دانشگاهای روسیه

در روسیه هر دانشگاه برای ورود دانشجو مبلغی را تحت عنوان شهریه مشخص و از دانشجو اخذ می کند که از سری هزینه های تحصیل در روسیه می باشد. شهریه دانشگاه های روسیه با توجه به اعتبار دانشگاه و شهر انتخابی مورد نظر متغیر می باشد که لازم است در ابتدا به آن توجه داشته باشید. به طور تقریبی شهریه دریافتی و سایر هزینه ها در دانشگاه هایی که در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ واقع هستند نسبت به هزینه های های سایر دانشگاه ها در سایر شهرها بالاتر است. به طور کلی شهریه ای که از دانشجوهای خواهان ادامه تحصیل در گروه های پزشکی از دانشگاه ها دریافت می شود از دانشجوهایی که  که در سایر رشته ها مشغول به تحصیل هستند بالاتر است. برای تحصیل و پذیرش در هر دانشگاهی در این کشور باید مدارک تحصیلی خود را جهت تایید به آن دانشگاه بفرستید تا مورد بررسی قرار گیرد

Leave A Reply

Your email address will not be published.