آب و هوای روسیه

0

زیباترین کشوری که توانسته مناطق مختلف آب و هوایی را در خود جای دهد کشور روسیه می باشد به طوری که آب و هوای روسیه در بیشتر فصل ها اختلافات چشمگیری با یکدیگر دارند. پس چنانچه قصد سفر به کشور روسیه را دارید بهتر است با آگاهی کامل از شرایط دمایی شهر مورد نظر در روسیه بار سفر را ببندید، زیرا روسیه در بیشتر ایام سال سرد و یخبندان بوده و تنها در برخی از ماه های سال مانند تیر و مرداد دمای متعادل و مطلوبی را تجربه می کند. جالب است بدانید تابستان های مناطق سیبری در کشور روسیه با داشتن دمای 30 درجه سانتیگراد می تواند علاوه بر مسکو و سنت پترزبورگ مقصد مناسبی برای شما باشد.

آب و هوای روسیه

روسیه در میان دیگر کشورهای جهان بزرگترین کشور به حساب می آید که در بین دو قاره قرار گرفته است به طوری که از سمت شمال در قاره آسیا و همچنین از قسمت شرق در قاره اروپا جای گرفته است  و همین امر باعث شده تا در بیشتر مناطق  کشور روسیه اختلاف دمای چشمگیری وجود داشته باشد. جالب است بدانید این کشور علاوه بر مناطق سرسبز توانسته مناطق کویری مانند استپ، تایگا و همچنین توندرا را با آب و هوای کویری در خود جای دهد. در حقیقت آب و هوای روسیه قاره ای به شمار می رود که تابستان هایی گرم همراه با رطوبت اما مختصر دارد و زمستان هایی سرد با ریزش برف و باران همراه با یخبندان را تجربه می کند. البته بهتر است بدانید در این کشور کاهش دما و یخبندان بیشتر از گرما جرات حضور پیدا کرده است.

آب و هوای روسیه

آب و هوای شهرهای روسیه

وجود اختلاف دما در میان شهرهای مختلف کشور روسیه سبب شده است تا برخی از شهرهای آن مانند شهر مسکو که پایتخت روسیه می باشد در حالت افراطی قرار بگیرد و زمستان های بسیار سرد و یخبندان خصوصا در ماه های نوامبر تا آوریل با درجه دمای کمتر از منفی 10 درجه سانتیگراد و تابستان های نسبتا گرمی خصوصا در ماه ژوئيه و اوت را تجربه کند. در واقع به دلیل اینکه کشور روسیه در عرض جغرافیایی شمالی قرار دارد آب و هوای روسیه به گونه ای است که تابستان هایی کوتاه و پاییز و زمستان بلند دارد و تقریبا در شهرهایی مانند مسکو هر 3 روز یک بار بارش باران مشاهده می شود. جالب است بدانید مناطقی از روسیه مانند سیبری که حدود 60  درصد از خاک کشور روسیه را احاطه کرده است گاهی اوقات دمایی منفی 55 را تجربه کرده و تابستان های گرمی با درجه حرارت 30 درجه را در خود جای داده است به طوری که در این منطقه از روسیه اختلاف دما در فصل های مختلف، گاهی به 100 درجه هم خواهد رسید.

آب و هوای روسیه

بهترین آب و هوا در روسیه

همیشه کشور روسیه به عنوان یک کشور سرد و برفی شناخته شده است اما ماه های گرم و خوشی هم در این کشور وجود دارد پس خوب است بدانید آب و هوای روسیه در ماه های مختلف از قبیل خرداد، تیر و مرداد مطلوب ترین دما را داشته و می تواند بهترین زمان سفر به این کشور باشد. اگر چه در ماه های زمستان و پاییز پوشیده شدن اغلب شهرهای روسیه توسط برف یک زیبایی شگفت انگیز را به وجود می آورد اما جدای از مناطق سیبری تحمل سرمای منفی 13 درجه برخی مناطق روسیه برای اغلب گردشگران و مسافران طاقت فرسا خواهد بود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.